Usługi świadczone przez rzeczników patentowych

Usługi świadczone przez rzeczników patentowych

Czym zajmuje się kancelaria adwokacka czy notarialna większość z nas nie ma wątpliwości. Jednak liczba osób, które wiedzą, czym zajmuje się kancelaria patentowa jest niewielka. Przyjrzyjmy się więc, jakimi sprawami może zająć się kancelaria patentowa.

Dlaczego możemy potrzebować pomocy kancelarii patentowej?

Kancelaria patentowa zajmuje się sprawami z zakresu własności intelektualnej i przemysłowej. Pracownikiem kancelarii patentowej jest między innymi rzecznik patentowy. Z uwagi na zakres spraw, którymi zajmuje się kancelaria jako rzecznik patentowy pracują zarówno osoby, które ukończyły studia prawnicze, jak i jeden z kierunków studiów technicznych. Klient może udzielić rzecznik patentowy pełnomocnictwa. Radca patentowy posiadający pełnomocnictwo może reprezentować klienta między innymi przed Urzędem Patentowym, gdy zamierza on uzyskać patent na wynalazek.

Duża wiedza z różnych dziedzin

Duże kancelarie patentowe zatrudniają radca patentowy, którzy posiadają wiedzę zarówno z zakresu prawa, jak i różnych dziedzin techniki. Dlatego radca patentowy jest w stanie skutecznie reprezentować klientów. Radca, który posiada tytuł inżyniera opracuje dla klienta odpowiedni opis patent. Uzyskanie patent zajmie dzięki temu mniej czasu. Ochrona patentu obowiązuje 20 lat. Warunki uzyskania ochrona patentu w Polsce i innych krajach są podobne. Każdy wynalazca ma prawo uzyskać ochrona patentu. Wynalazki, pomysły, markę można chronić nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Więcej informacji znaleźć można w naszym wcześniejszym artykule.