Czy używany fotelik samochodowy zapewni dziecku bezpieczeństwo?

Czy używany fotelik samochodowy zapewni dziecku bezpieczeństwo?

Już po narodzinach dziecka zmotoryzowani rodzice kompletując wyprawkę muszą na liście zakupów umieścić foteliki samochodowe. To dość spory wydatek; wielu więc zastanawia się czy można kupić używany fotelik samochodowy.

Czy używany fotelik samochodowy jest tak samo bezpieczny jak nowy?

Można powiedzieć, że foteliki samochodowe rosną razem z dziećmi. Dobiera się je zawsze biorąc pod uwagę między innymi wagę dziecka. Dlatego rodzice muszą przygotować się na to, że foteliki samochodowe będą musieli kupić kilka razy. Nie należą one do tanich artykułów, dlatego są rodzice, którzy wybierają używany fotelik samochodowy. Czy jednak używany fotelik samochodowy jest bezpieczny? Używany fotelik samochodowy dla dziecka nie jest rozwiązaniem, które będzie gwarantować bezpieczną podróż. Używany fotelik samochodowy dla dziecka mógł brać udział w kolizji i wypadku. To, że nie są widoczne żadne uszkodzenia nie świadczy o tym, że używany fotelik samochodowy dla dziecka nie ma uszkodzeń zmniejszających bezpieczeństwo.

Używane foteliki samochodowe dla dzieci: o tym też warto wiedzieć

Specjaliści są zdania, że foteliki z grupy 0/0+ oraz w grupy I od daty zakupu powinny być używane nie dłużej jak przez 5 lat. Pod wpływem mrozu czy promieni słonecznych plastik starzeje się, takie używane foteliki samochodowe dla dzieci tracą więc swoje pierwotne właściwości. Pamiętajmy też o tym, że wciąż pojawiają się nowe rozwiązania, których używane foteliki samochodowe dla dzieci mieć nie będą. Jeśli zainteresował Cię ten temat, możesz przeczytać więc w naszym wcześniejszym artykule.