Płyty poliwęglanowe z poliwęglanu komorowego - co warto o nich wiedzieć?

Płyty poliwęglanowe z poliwęglanu komorowego – co warto o nich wiedzieć?

Poliwęglan jest często porównywany ze szkłem akrylowym, jednak choć także przypomina szkło, jest od niego dużo wytrzymalsze. Niestety, jest też droższy od pleksy, lecz jednocześnie bardziej odporny, co przekłada się na jego dłuższe użytkowanie.

Jeśli więc gdzieś jest potrzebne przezroczyste tworzywo, które jednocześnie musi być mocne, tam właśnie przydaje się poliwęglan. Płyty poliwęglanowe mogą być wykonywane albo z poliwęglanu komorowego, albo litego. Czym jest poliwęglan komorowy i jakie ma właściwości? Gdzie znaleźć płyty poliwęglanowe

Poliwęglan komorowy – co to takiego?

Poliwęglan komorowy jest bardzo wytrzymały i odporny między innymi na rozciąganie czy działanie temperatur. Jest zatem odporny na zmienne warunki atmosferyczne, a przy całej swojej lekkości charakteryzuje się dużą solidnością. Płyty wykonane z poliwęglanu komorowego zwiemy płytami komorowymi. Wykonywane są często na wymiar. 

Płyty z tworzyw sztucznych – zastosowanie

Płyty poliwęglanowe znajdują zastosowanie w takich miejscach jak szklarnie, ogrody, werandy czy po prostu pokrycia dachowe. Płyty do których produkcji posłużył poliwęglan lity również charakteryzują się niską wagą i są bardzo odporne. Każdy zamawiający może zatem samemu wybrać co jest mu akurat potrzebne.

Gdzie znaleźć takie płyty z tworzyw sztucznych? Można je zamówić nawet online! Warto tylko zamawiać w dobrych miejscach – solidnych hurtowniach, które doradzą co się najbardziej przyda i posiadają dobrze opisany, szeroki asortyment.