Czym są płyty poliwęglanowe i do czego się ich używa?

Czym są płyty poliwęglanowe i do czego się ich używa?

Płyty poliwęglanowe wykorzystywane są przede wszystkim w budownictwie. Ich cechą szczególną jest duża trwałość oraz wytrzymałość. W tej chwili tworzone są nawet na zamówienie – w dowolnych wymiarach. Dzięki temu mogą stać się jeszcze przydatniejsze. Co warto wiedzieć na ich temat?

Płyty z tworzyw sztucznych – charakterystyka

Płyty z tworzyw sztucznych znajdują zastosowanie w wielu przypadkach. Wszystko dlatego, że są naprawdę wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Poliwęglan nie będzie się zatem ścierać, pękać lub zarysowywać.

Płyty, które zostały z niego wykonane, są także odporne na działanie czynników atmosferycznych. Płyty poliwęglanowe cieszą się dużym zainteresowaniem, przy czym warto je kupować w sprawdzonych miejscach. Co jest do wyboru? Zarówno poliwęglan komorowy, jak i poliwęglan lity. 

Zastosowanie płyt poliwęglanowych

Poliwęglan komorowy w postaci płyt poliwęglanowych znajduje zastosowanie w wielu różnych branżach. Może tworzyć pokrycia i przeszklenia dachów, wykorzystywany jest w basenach (na przykład do tworzenia przeszkleń działowych), szklarniach, a także jako wypełnienie drzwi czy okien.

Z kolei poliwęglan lity jest materiałem niesamowicie trwałym, a przy tym bardzo lekkim. Płyty poliwęglanowe tego rodzaju wyglądają jak szkło, jednak są dużo wytrzymalsze, co sprawia, iż mogą znaleźć bardzo dużo zastosowań – zapewniają po prostu większe bezpieczeństwo użytkowania. Płyty poliwęglanowe wykorzystujące poliwęglan lity są przy tym bardzo lekkie, co jest ich kolejną zaletą.