warzywa

Wyciskarki do soków – sposób na zachowanie zdrowia

Wiele się ostatnio mówi o zdrowej żywności – większość osób poszukuje naturalnych, ekologicznych produktów, ponieważ coraz lepiej rozumie, że chemia dodawana do żywności czyni nas chorymi. Zamiast jednak przepłacać w sklepach (producenci zdali sobie już sprawę, że produkty eko to żyła złota!), o wiele lepiej jest zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i przygotowywać takie naturalne, zdrowe produkty w swoim własnym domu! Będzie to wymagało nieco pracy, ale mniejszej niż wiele osób sądzi. Bardziej będziemy musieli skupić się na składnikach, ponieważ o samo szykowanie zadba na przykład wyciskarka do soków!

Ręczna czy wolnoobrotowa?

Wyciskarki do soków dzielą się na ręczne oraz automatyczne – te drugie zaś na szybko pracujące lub wolnoobrotowe. Te pierwsze wymagają oczywiście od człowieka nieco pracy – użycia siły własnych mięśni, żeby otrzymać sok. Ich zaletą jest jednak dużo niższa cena. Sprzęty zautomatyzowane są oczywiście droższe, jednak wystarczy je włączyć, żeby same wykonały swoje zadanie. Jeśli decydujemy się już na ich zakup, lepiej jest wybrać wersję działającą wolniej. Mniej się ona nagrzewa i tym samym przygotowywane soki nie tracą swoich właściwości (witamin, minerałów) w takim stopniu jakby to było po ich podgrzaniu.

Sklep stacjonarny czy internetowy?

Mnóstwo zainteresowanych zastanawia się, czy lepiej jest wybrać sklep stacjonarny, czy też internetowy, żeby kupić coś odpowiedniego. W internecie nie mamy rzecz jasna bezpośredniego kontaktu ze sprzętem, ale za to mamy o wiele większe możliwości wyboru. Dlatego też jeśli chcemy wybrać coś dla siebie, internet jest dobrym miejscem na złożenie zamówienia!