Urolog - kiedy warto go odwiedzić?

Urolog – kiedy warto go odwiedzić?

Urolog to specjalista, który zajmuje się wszystkimi kwestiami związanymi z układem moczowym u pań, jak i moczowo-płciowym u panów. Prywatna klinika Poznań oferuje jego usługi osobom, zmagającym się z problemami tej natury. Wielu ludzi uważa konsultacje tego typu za bardzo wstydliwe.

Opierają się one nie tylko na przeprowadzeniu wywiadu, ale i na bezpośrednich oględzinach oraz w momencie zaistnienia takiej potrzeby na dalszych badaniach. Przekonaj się, w czym dokładnie może pomóc Ci urolog oraz kiedy warto zdecydować się na umówienie wizyty. 

Konsultacje w prywatnej klinice w Poznaniu 

Zdiagnozowanie pewnej nieprawidłowości w organizmie to pierwszy krok do tego, aby rozpocząć jej leczenie. Prywatna klinika Poznań, oferująca usługi profesjonalnego urologa, stoi zatem otworem dla wszystkich tych, którzy zmagają się z:

  • uciążliwym nietrzymaniem moczu oraz jego zaburzeniami w oddawaniu,
  • niepokojącym przerostem prostaty,
  • guzkami oraz torbielami nerek,
  • załupkiem, stulejką oraz zaburzeniami związanymi ze wzwodem,
  • kamicą nerkową. 

Schorzenia te im szybciej zdiagnozowane, tym lepiej. Na umówioną wizytę warto jest również odpowiednio się przygotować i zadbać o higienę miejsc intymnych. 

Kiedy warto się zapisać?

W przypadku pań prywatna klinika Poznań może okazać się dobrym wyborem w momencie dolegliwości związanych z oddawaniem moczu, czy też niepokojących sygnałów ze strony tego układu. Jeżeli chodzi o panów to wszelkie problemy z układem zarówno płciowym, jak i moczowym powinny być od razu konsultowane. Zalecane jest ponadto profilaktyczne chodzenie do urologa, zwłaszcza w po ukończeniu 40 roku życia.