Specjalista User Experience

Specjalista User Experience

Tematem, który wzbudza coraz większe emocje jest UX. User Experience – bo tak właśnie rozwija się ten skrót – to doświadczenia użytkownika. Audyt UX uwzględnia to, jakie odczucia pojawiają się w użytkowniku podczas korzystania z różnych serwisów i aplikacji. Obecnie coraz więcej osób myśli o karierze jako UX designer. Na czym polega ta praca?

Czym zajmuje się UX designer?

Osoba, która zdecydowała się pracować jako UX designer zajmować będzie się kreowaniem stron www i aplikacji internetowych w taki sposób, aby korzystanie z nich było maksymalnie satysfakcjonujące dla użytkownika. Badania UX pokazują, że witryny, które zaprojektowano, pamiętając o sztuce UX, charakteryzują się większą efektywnością. Monitorując działania użytkowników serwisu i wyciągając z tego wnioski, można dowiedzieć się, czy witryna sprostała oczekiwaniom tych, do których jest adresowana.

Gdzie może znaleźć pracę specjalista UX designer?

Z uwagi na to, że działania User Experience cieszą się ogromną popularnością, coraz więcej firm zleca audyt UX, specjaliści z tego zakresu nie mają żadnych problemów ze znalezieniem pracy. Na rynku działa coraz więcej agencji UX. Zatrudnienia można również szukać w najróżniejszych firmach medialnych, a także telekomunikacyjnych.

User Experience to działania, które już dawno zdobyły ogromne uznanie. Dlatego wybranie tej ścieżki zawodowej jest naprawdę dobrym pomysłem. Jeśli ktoś je zapoznać się z tematem UX jeszcze bliżej, zachęcamy do lektury naszego innego artykułu poświęconego działaniom UX.