Rodzaje zamienników, czyli słów kilka o częściach

Rodzaje zamienników, czyli słów kilka o częściach

Internetowe sklepy z częściami samochodowymi to miejsca, które odwiedza bardzo duże grono kierowców, chcących najczęściej uporać się z usterką w swoim pojeździe, bądź też zaopatrzyć się w kosmetyki, w celu odświeżenia swojego auta. Takie hurtownie części oraz różnego rodzaju akcesoriów mają bardzo rozbudowany asortyment, w którym znajdują się oryginalne komponenty, jak i ich zamiennik, dzielące się na trzy podkategorie. Czym różnią się one między sobą? Tego dowiesz się z niniejszego wpisu. 

Zwróć uwagę na oznaczenie 

Każda hurtownia części ma na swoim asortymencie kilka rodzajów części, między którymi mogą wybierać klienci. Wszystkie z nich, oprócz szczegółowych specyfikacji, muszą posiadać ponadto oznaczenia, na które warto zwracać uwagę, by być świadomym tego, co się kupuje. Zamienne części samochodowe ‘O’ to nic innego jak komponenty nowe, produkowane przez producentów pojazdów. Nabyć je można najczęściej w Autoryzowanych Stacjach Obsługi. 

Równoważne części zamienne 

W sklepie motoryzacyjnym online można również nabyć zamienne części oznaczone literą ‘Q’. Produkowane są one według ściśle określonych norm, i pochodzą od konkretnych producentów pojazdów. Dużo klientów, odwiedzających sklep z częściami samochodowymi, decyduje się na ich zakup, gdyż są one zazwyczaj o około 17% tańsze od oryginalnych komponentów. 

Nowe, jednak nieoryginalne 

Niejeden profesjonalny sklep z częściami samochodowymi w swojej ofercie ma zamienne części między innymi do Audi, BMW, Opla, Fiata, czy też Volvo. Zdarza się, że są one oznaczone symbolem ‘P’. Takie komponenty nie są uznawane jako te oryginalne. Ich producent obejmuje je jednak gwarancją jakości.