Dziecko

Pierwsza kąpiel noworodka: kosmetyki

Pierwsza kąpiel noworodka to ogromne wydarzenie. Świeżo upieczeni rodzice podchodzą do niego z wielkim lękiem. Tymczasem okazuje się, że wystarczy odpowiednio się do niej przygotować, aby stała się ona wydarzeniem pełnym radości i dobrej zabawy. Jakie kosmetyki można zastosować, aby pierwsza kąpiel dla noworodka była przyjemna i przede wszystkim bezpieczna?

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając kosmetyki dla noworodka, należy pamiętać o dwóch podstawowych kwestiach. Preparaty bezpieczne mają pozytywną opinię przynajmniej jednego z następujących ośrodków:

  • Instytut Matki i Dziecka;
  • Centrum Zdrowia Dziecka;
  • Państwowy Zakład Higieny;
  • Polskie Towarzystwo Alergologiczne;
  • Polskie Towarzystwo Pediatryczne.

Nie bez znaczenia jest również skład. Generalnie im jest prostszy i zawiera mniej składników, tym bezpieczny dla naszego malucha.

Mydełka dla niemowląt

Pierwsza kąpiel dla noworodka może odbyć się właśnie z wykorzystaniem mydełka. To kosmetyk niezwykle delikatny dla dziecięcej skóry. Nadaje się zarówno do mycia skóry, jak  i włosków. Wybierając mydełko, warto postawić na takie, które bez problemów zmieści się w naszej dłoni. To zbyt duże będzie nam trudno utrzymać, co istotnie utrudni kąpiel.

Jak przygotować kąpiel dla noworodka to pytanie, które często pada z ust świeżo upieczonych rodziców. Wymienione wyżej rady to oczywiście nie wszystko, co może się przydać. Zainteresowanych tym tematem odsyłamy do naszego innego tekstu, w którym również mówimy o przygotowaniu do pierwszej kąpieli w życiu malucha.