Kąpiel dziecka

Pierwsza kąpiel noworodka: co jest potrzebne?

Pierwsza kąpiel noworodka to ogromne wydarzenie zarówno dla samego malucha, jak i jego rodziców, którzy w związku z tym przeżywają ogromne stres. Aby był on mniejszy, należy do takiej kąpieli przygotować się wcześniej. Co jest potrzebne, aby pierwsza kąpiel noworodka przebiegła sprawnie i bez niepotrzebnego stresu?

Ręcznik

Jak przygotować kąpiel dla noworodka to pytanie często zadawane przez rodziców. Przede wszystkim trzeba pamiętać, aby przygotować sobie odpowiednie akcesoria. Niezbędny jest duży ręcznik, który posłuży nam do otulenia malucha po wyjęciu z wanienki. Co ważne, musi to być ręcznik wyprawy, wyprasowany i czysty. Nie powinien być wcześniej używany przez żadnego z domowników. Obecnie w sprzedaży dostępne są ręczniki z doszytymi kapturkami, które zapewniają ochronę również delikatnej główce malucha. Świetnym wyborem będzie ręcznik z włókna bambusowego.

Pieluszka z tetry

Jest niezbędna do tego, aby wyłożyć nią wannę. Jeśli nie mamy pieluszki bądź nie musimy oszczędzać, warto zakupić specjalną matę do wanienek dziecięcych. Dostępne są maty z różnych materiałów. Niezależnie od tego, na jaką się zdecydujemy, należy pamiętać o tym, aby regularnie ją czyścić.

Kosmetyk

Pierwsza kąpiel noworodka wymaga również odpowiedniego kosmetyku. Ważne jest, aby był to preparat dostosowany do tak małych dzieci.

Pierwsza kąpiel noworodka nie musi być stresująca. Wystarczy zastosować się do naszych rad. Zainteresowanych bliżej tym tematem, odsyłamy do naszego innego artykułu, w którym mówimy o czym jeszcze pamiętać, aby pytanie jak przygotować kąpiel dla noworodka nie było tak stresujące.