Orteza na łokieć

Orteza na łokieć

Orteza na łokieć jest zalecana w procesie leczenia urazów w obrębie stawu łokciowego. Wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych, co umożliwia wykonywanie codziennych czynności. Stosowana jest w celu unieruchomienia mięśni oraz stawów, co zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań. Pozwala na bardzo szybkie odzyskanie pełnej sprawności. Przy okazji staw zostaje wzmocniony, co zapobiega powstawaniu kontuzji w przyszłości.

Ból łokcia

Bóle łokcia wbrew pozorom nie występują jedynie u sportowców. Dolegliwość dotyczy bardzo wielu ludzi, ponieważ przyczyną mogą być zwykłe czynności z powtarzalnym ruchem nadgarstka i zgiętym stawem łokciowym. Powodują je też nadmierne obciążenia w obrębie tych mięśni. Częstym powodem dolegliwości są poza tym różnego rodzaju zaburzenia stawowe.

Kiedy przydatna będzie orteza stawu łokciowego?

Orteza na łokieć może być stosowana w przypadku wszystkich dolegliwości związanych ze stawem łokciowym – złamań, skręceń, a nawet przy niewydolności więzadeł. Wspiera nie tylko samo leczenie, ale również rehabilitację. Może pomóc w przypadku wystąpienia stanów zapalnych oraz chorób zwyrodnieniowych. Ortezy na łokieć nadają się także po operacjach lub do stosowania profilaktycznego. Dzięki temu możemy zapobiegać powstawaniu kontuzji lub zatrzymać rozwój choroby na początkowym etapie.

Wybór ortezy

Zanim wybierzemy ortezę na łokieć, powinniśmy najpierw skonsultować się z lekarzem. Wykona on odpowiednie badania, które dowiodą, czy staw powinien być całkowicie unieruchomiony, czy tylko częściowo.