Niezawodne czujniki indukcyjne do maszyn i urządzeń

Niezawodne czujniki indukcyjne do maszyn i urządzeń

Czujniki indukcyjne są powszechnie wykorzystywane w automatyce przemysłowej. Służą do bezstykowego określania położenia ruchomych części maszyn i urządzeń. Mogą występować w wersjach standardowych i specjalnych, dostosowanych do wymogów danej branży, np. ze zwiększoną strefą działania, większą szczelnością, wysoką temperaturą pracy, dodatkowymi powłokami czy odpornością na korozję. Czujniki indukcyjne oferowane przez to nowoczesne urządzenia pochodzące od renomowanych producentów. Zapraszamy do naszego sklepu!

Czujniki indukcyjne — urządzenia o różnorodnym zastosowaniu

Czujniki zbliżeniowe indukcyjne wykrywają metalowe obiekty, gdy te znajdą się w ich strefie działania, czyli zmiennym polu elektromagnetycznym o wysokiej częstotliwości. Strefa działania zależy od rozmiaru obudowy, jaką mają sensory na indukcję. Może wynosić do kilkudziesięciu mm. Czujniki indukcyjne pracują przy napięciu stałym DC albo przemiennym AC. Są podłączane do układów przekaźnikowych, sterowników lub liczników.

Sensory indukcyjne mają za zadanie pozycjonowanie i kontrolowanie ruchomych części oraz zliczanie elementów. Urządzenia te mają wysoki stopień ochrony IP, dzięki czemu doskonale radzą sobie również w trudnych warunkach, np. w zapyleniu czy wilgoci. Mają szerokie zastosowanie w przemyśle, a także w systemach bezpieczeństwa.

Czujniki indukcyjne w sklepie mają konkurencyjne ceny. Oferta dotyczy zarówno sprzedaży hurtowej, jak i detalicznej. Zapraszamy do kontaktu!