Jak wybrać ortezę na łokieć?

Jak wybrać ortezę na łokieć?

Kontuzja stawu łokciowego nazywana “łokciem tenisisty” jest bardzo częstym urazem nie tylko u sportowców. Może być wynikiem prostych czynności wymagających ruchów zginania i prostowania. Orteza na łokieć wspomaga leczenie tego schorzenia i zapobiega późniejszemu powstawaniu urazów. Minimalizuje dolegliwości bólowe w obrębie stawu, co jest bardzo ważne, ponieważ silny ból może utrudnić najprostsze czynności.

Kto jest najbardziej narażony na to schorzenie?

“Łokieć tenisisty” to schorzenie, które najczęściej dotyka osób powyżej 30 roku życia, które dużo pracują przy komputerze. Ma to związek z powtarzającymi się ruchami nadgarstka. Choroba dotyczy często też sportowców.

Jak wybrać ortezę na łokieć?

Przed wyborem ortezy na łokieć, najistotniejsza jest konsultacja z lekarzem. Wykona on badania, które określą, jaki poziom usztywnienia jest potrzebny. Nie ma ogólnej porady względem wyboru modelu ortezy na łokieć. Ortezy, które są uniwersalne nie są odpowiednie do rehabilitacji lub zabezpieczenia, ponieważ nie zapewnia dopasowanego do ciała usztywnienia. Na rynku medycznym znajduje się jednak ogromny wybór różnych ortez, które przystosowane są do konkretnej budowy ciała. Wśród nich są mocno rozbudowane ortezy, które mają wiele usztywnień i możliwość regulacji. Znajdziemy również proste i lekkie modele, które stosowane są najczęściej profilaktycznie.