Czy kupić dla dziecka używany fotelik samochodowy?

Czy kupić dla dziecka używany fotelik samochodowy?

Wyprawka dla noworodka to dzisiaj nie tylko śpioszki i pieluchy. Zmotoryzowani rodzice muszą kupić również foteliki samochodowe. Foteliki samochodowe nawet te pierwsze nie należą do tanich. Dla wielu rodziców zakup nowych foteliki samochodowe stanowi więc problem. Czy mogą więc kupić używany fotelik samochodowy?

Używany fotelik samochodowy a kwestie bezpieczeństwa

Jeden fotelik dziecku nie wystarczy, dzieci z nich wyrastają tak samo, jak z ubrań czy butów. Dlatego też wielu rodziców chcąc zaoszczędzić sobie regularnych wydatków wybiera używany fotelik samochodowy. Warto jednak wiedzieć, że używany fotelik samochodowy nie zapewni przewożonemu w nim dziecku należytego bezpieczeństwa. Mimo zapewnień sprzedającego, używany fotelik samochodowy dla dziecka może mieć uszkodzenia, które odniósł uczestnicząc w kolizji. To, że nie są one widoczne gołym okiem nie oznacza, że ich nie ma. Oczywiście można używany fotelik samochodowy dla dziecka sprawdzić pod tym kątem, ale oznacza to spory wydatek.

Używane foteliki samochodowe dla dzieci: co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Rozwiązania stosowane w fotelikach samochodowych stale są unowocześniane, używane foteliki samochodowe dla dzieci najnowszych rozwiązań na pewno nie mają. Warto pamiętać także o tym, że plastik się starzeje. Używane foteliki samochodowe dla dzieci nie mają już pierwotnych właściwości, nie są więc bezpieczne. Więcej na ten temat możecie przeczytać również w naszym wcześniejszym artykule „Czy można kupić używany fotelik samochodowy?”.