Czujniki indukcyjne do maszyn i urządzeń - trwałe i niezawodne

Czujniki indukcyjne do maszyn i urządzeń – trwałe i niezawodne

Czujniki indukcyjne są najpopularniejszą odmianą sensorów zbliżeniowych. Służą do bezstykowego wykrywania metalowych obiektów, które znajdą się w zasięgu ich działania. Strefa działania czujnika jest uzależniona od rozmiaru jego obudowy i może wynosić nawet do kilkudziesięciu mm. Czujniki indukcyjne w sklepie to wysokiej jakości urządzenia pochodzące od renomowanych producentów. Zapraszamy do sprawdzenia naszej szerokiej oferty!

Czujniki indukcyjne — działanie i zastosowanie

Czujniki indukcyjne mogą pracować przy napięciu stałym DC lub przemiennym AC. Dostępne są również wersje 5-przewodowe, z uniwersalnym zasilaniem i wyjściem przekaźnikowym (wbudowanym stykiem SPDT). Wyjście czujnika może być normalnie otwarte (NO, wyjście aktywne po zbliżeniu obiektu) lub normalnie zamknięte (NC, wyjście domyślnie aktywne).

Sensory indukcyjne poza wersjami standardowymi dostępne są w wielu odmianach specjalnych, które dostosowują je do wymogów różnych branż. Mogą mieć na przykład: zwiększoną strefę działania, wysoką temperaturę pracy, odporność na korozję, dodatkowe powłoki czy większą szczelność.

Czujniki zbliżeniowe indukcyjne mają szerokie zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale i w systemach bezpieczeństwa. Zamontowane w różnego rodzaju maszynach i urządzeniach pozwalają kontrolować ich drgania czy zmiany położenia.

Czujniki indukcyjne oferowane przez nasz sklep mają konkurencyjne ceny. Doradzamy przy wyborze! Sensory na indukcję można u nas kupić hurtowo i detalicznie.