Co znajduje się w wozie transmisyjnym?

Co znajduje się w wozie transmisyjnym?

Do realizacji transmisji telewizyjnych i internetowych niezbędny jest wóz transmisyjny. Dostępne dzisiaj wozy transmisyjne charakteryzują się wysoką jakością i perfekcyjnym wyposażeniem. Zobaczmy, co w tym względzie oferują firmy zajmujące się wyposażaniem wozów transmisyjnych.

Dla komfortu pracowników

Wozy transmisyjne są dzisiaj wyposażane tak, aby osoby z nich korzystające miały zapewniony komfort. W związku z tym w takich wozach zamontowana jest sprawnie działająca klimatyzacja, dzięki której praca w sezonie letnim w ogóle nie jest uciążliwa. Z kolei ogrzewanie działające również w trybie postojowym zapewnia komfortowe warunki również w zimie.

Dla jakości transmisji

Transmisja będzie wysokiej jakości tylko wówczas, gdy wóz transmisyjny będzie miał odpowiednie wyposażenie. Wysokiej jakości sprzęt sprawia, że możliwe jest realizowanie transmisji w cyfrowych standardach najwyższej jakości. W grę wchodzi między innymi standard HD. W najlepszych wozach transmisyjnych znajdują się takie nowoczesne rozwiązania technologiczne, jak 3-kanałowy system powtórek slow-motion Newk 3PLAY (świetnie sprawdza się w przypadku wydarzeń sportowych), system graficzny i playout Caspar CG (to rozwiązanie, które pozwala stworzyć oprawę graficzną będącą niezbędną do uzupełnienia transmisji). Wozy transmisyjne są dzisiaj coraz lepiej wyposażone. Wymienione elementy to jedynie niewielka część tego, co obecnie można w nich znaleźć. Chętnych do bliższego poznania tematu odsyłamy do naszego innego artykułu, w którym poruszaliśmy tematykę wozów transmisyjnych.