Cera tłusta - co warto o niej wiedzieć?

Cera tłusta – co warto o niej wiedzieć?

To, jaki mam typ cery często uwarunkowane jest genetycznie. Nie oznacza to jednak, że w ciągu życia się ona nie zmieni. Dlatego tak ważna jest codzienna obserwacja, dzięki której można skontrolować kondycję naszej skóry.

Cera tłusta – bo o niej będzie tu mowa, jest jedną z tych bardziej charakterystycznych. Zmagają się z nią najczęściej nastolatkowie, gdzie w wyniku burzy hormonalnej gruczoły łojowe produkują więcej sebum, ale również i osoby dorosłe. Czym dokładnie się ona charakteryzuje? Przybliżone zostanie to w poniższym tekście, by każdy mógł odpowiedzieć na pytanie: jaki mam typ cery? 

Przetłuszczająca się skóra – jaki to typ cery? 

Jaki mam rodzaj cery jeżeli za dnia, jak i w nocy, nadmiernie się ona błyszczy, a do tego widać na niej liczne zaskórniki? Odpowiedź brzmi: tłustą. Wiele osób, które również ją ma, obserwuje u siebie ponadto szaro-żółte, ziemiste odcienie. Jest to całkowicie naturalne i powszechne. Najczęściej świecące się miejsca w przypadku cery tłustej to broda, czoło oraz nos.

Czy są jakieś zalety? 

Na pytanie: jaki mam typ cery? wielu dermatologów widzi, jak pacjentki i pacjenci zamartwiają się słysząc, że chodzi o skórę z tendencją do przetłuszczania się, podatną na pojawiające się zaskórniki oraz niedoskonałości. Nie należy jednak zapomnieć o zaletach, które również można zauważyć.

Na cerze tej zmarszczki pojawiają się dużo później, w porównaniu do innych rodzajów skóry, a zmarszczki mimiczne są dużo mniej zauważalne. Poza tym warto pamiętać o tym, że odpowiednia pielęgnacja i dobrze dobrane kosmetyki pozwalają skutecznie walczyć z niedoskonałościami. Warto więc poświęcić im trochę więcej uwagi.